Kde se hraje MS

Gelsenkirchen

Veltins-Arena

Veltins-Arena

Zahajovací zápas se bude konat v městě Gelsenkirchen na fotbalovém stadionu Veltins-Arena, který je domácím hřištěm místního týmu FC Schalke 04. V zápase, který otevře sérii utkání, se hostitelský tým Německa utká s týmem USA. Unikátnost toho zápasu spočívá především v plánu organizátorů – očekává se divácký rekord, který bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Současný světový rekord činí 74 554 diváků při sledování hokejového zápasu pod širým nebem. Kapacita jednoho z nejmodernějších stadionů Evropy pro fotbalové fanoušky je 61 673 diváků, ale na zahajovací zápas bude rozšířena na neuvěřitelných 76 000. Většina vstupenek je již vyprodána.

www.veltins-arena.de

Kolín nad Rýnem

Lanxess Arena

Lanxess Arena

Na stadionu Lanxess Arena v Kolíně nad Rýnem se odehrají semifinálové a finálové zápasy mistrovství světa v ledním hokeji 2010. Tato aréna je jednou z největších a nejmodernějších multifunkčních arén v Evropě. Na ploše 83 700 m2 najdete například velké obrazovky pro přímý video přenos a také místa k sezení pro 20 000 osob.

Aréna byla otevřena v roce 1998 a byla v té době největší a nejmodernější halou Německa. V hale najdou návštěvníci restaurace, občerstvení, obchody a samozřejmě také to nejmodernější jevištní vybavení – zvukovou a světelnou techniku – vše připraveno tak, aby hala sloužila jako multifunkční zařízení pro téměř všechny druhy zábavy: sportovní utkání, koncerty, show, různé akce a zábavné programy.

www.lanxess-arena.de

Město Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je čtvrté největší město Německa, které se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Žije zde asi 962 500 obyvatel. Kolín je významným obchodním střediskem a komunikačním uzlem. Konají se tady četné veletrhy a kulturní akce nejrůznějšího charakteru.

www.stadt-koeln.de

Mannheim

SAP-Arena

SAP-Arena

SAP-Arena byla postavena v roce 2005 a je největší multifunkční halou spolkové země Bádensko-Württembersko. Budova je z architektonického hlediska velmi moderní a svěží stavbou. Je zde užito především sklo v kombinaci s hliníkem. Obdivuhodná je hlavně střešní konstrukce, která působí velmi impozantně a je originální částí haly. V aréně je místo pro 13 500 diváků a je domácím hřištěm německého mistra Německé hokejové ligy (DEL) Mannheimer Adler.

www.saparena.de

Město Mannheim

Mannheim je druhé největší město v Bádensku-Württembersku. Je to regionální centrum sportu a kultury. Žije zde přibližně 320 000 lidí. Mannheim leží na soutoku dvou řek – Rýna a Neckaru.

www.mannheim.de


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa