Zpravodajství z MS

Češi ve finále!!

22. 5. 2010

Český tým dokázal nemožné a prokázal obrovskou bojovnost a nasazení - otočil zápas proti Švédsku a vyhrál v nájezdech 3:2 a je tak ve finále Mistrovství světa!

Do utkání vstoupili lépe Švédové, když skóre otevřel v 9. minutě Harju, který dotlačil puk do brány po střele od modré. V první třetině stihl vyrovnat Mojžíš parádní střelou z dálky a prostřelil tak skvěle chytajícího Gustavssona.
Bohužel Švédům se opět povedl lépe vstup do druhé části hry, ve 32. minutě skóroval Enqquist. Zápas byl byl velice vyrovnaný, severský tým dobře bránil a odolával českým nájezdům. Dvě minuty před koncem zápasu český tým začal hrát power play. Hráči předvedli obrovský závar v útočné třetině, skvěle atakovali švédské hráče, které vůbec nepustili ven ze třetiny. 8 vteřin před koncem utkání se krásnou střelou prosadil Karel Rachůnek, když vymetl víko švédské branky.

V 10 minut trvajícím prodloužení jsme měli opět navrch, poměr střel byl 7:2, ale gólem žádná z nich neskončila.

Jako v zápase s Finy přišly na řadu samostatné nájezdy. V nervy drásajícím závěru zápasu se perfektním blafákem trefil opět Lukáš Kašpar. Útočník Omark ani Johansson naopak ne a na řadu přišel další specialista na nájezdy z utkání s Finy - Jan Marek - prostřelil Gustavssona a posunul český tým blíže finále. Na Vokouna ve třetí sérii jel Martensson, ale Vokoun skvěle vykryl jeho nájezd a mohl se s celým týmem radovat z postupu do finále! Tam se utkáme s týmem Ruska, které zdolalo tým Německa 2:1.