Zpravodajství z MS

Česko je v semifinále MS!

20. 5. 2010

Česko se opět po 4 letech dočkalo semifinále na velkém turnaji. Ve čtvrtfinále jsme porazili až na nájezdy Finsko a zvítězili tak 2:1.

Do zápasu náš tým vstoupil velice špatně - již  v první minutě skvěle na Vokouna vyzrál blafákem Kantiola a Finové se ujali vedení.
Reprezentanty to však nezlomilo a hráli velice aktivně, napadli soupeře a tlačili se do útočného pásma, zatímco soupeř vyčkával na svojí příležitost k breaku. Severský tým držel skvěle brankář Rinne, stejně tak Tomáš Vokoun parádně zasahoval na naší straně. Vážnější šanci měl až Jakub Klepiš ve druhé části, ale jeho střela z kruhu skončila na tyči.
Gólu se čeští hokejisté dočkali až ve 42. minutě, kdy se v přesilovce opět prosadil dnes skvěle hrající Jakub Klepiš, když střílel od modré a za pomoci výborně clonícího Jágra jsme snížili na 1:1.
V poslední části jsme měli několik dobrých šancí, ale žádná neskončila gólem a tak se zápas dohrál s vyrovaným skŕe po základní hrací době.
V 10 minutovém prodloužení měli Češi namále, když tým hrál 2 minuty v oslabení 4:3, které však dobře bránil a tým tak oslabení přečkal bez gólu. O výsledku tak musely rozhodnout až nájezdy.
Skóre jako první otevřel střelou mezi betony Lukáš Kašpar, na druhé straně pak snížil ihned Immonen. V druhém sledu skóroval trochu se štěstím Jan Marek a Finům se již Vokouna prostřelit nepodařilo a tak se 9 000 fanoušků v hale radovalo z postupu Českého národního týmu do semifinále Mistrovství světa. Více na iDnes.cz.

V druhém odpoledním zápase čtvrfinále porazilo Švédsko Dány 4:2.

Aktuální přehled zápasů a přehled vysílacích časů nadcházejících zápasů naleznete zde.