Zpravodajství z MS

Česko - Švýcarsko

16. 5. 2010

Do osmifinálových zápasů MS vstoupil český tým neštastně, když v zápase proti Švýcarsku zaspal první třetinu a pak už soupeře dotáhnout nedokázal a prohrál tak 3:2.
V první třetině byl soupeř výrazně lepší, dominoval ve všech částech hry - důraz při napadání, osobní souboje a rychlost - po první třetině tak vyhrávali 2:0. Jedinou naší šanci měl Jaromír Jágr, ale brankář Gerber do střely vložil hokejku.
V druhé části se náš výkon výrazně zlepšíl a tak si ve 25. minutě připsal svoji první branku útočník Jan Marek. Další slibnou šanci měl v oslabení Rolinek, ale trefil naneštěstí pouze tyč. Po dalším Českém zaváhání v obraně nás potrestal Andreas Ambühl a Švýcaři tak vedli 3:1. Českému týmu se podařilo brzy snížit po štastně tečované střele Miroslava Blaťáka, ale na další gól se svěřenci trenéra Růžičky již nezmohli. Komentáře trenéra národního týmu Vladimíra Růžičky si můžete přečíst na serveru hokej.cz.