Zpravodajství z MS

Čtvrtý den šampionátu opět plný překvapení

11. 5. 2010

Tým Kanady

O to se znovu postarali hokejisté Dánska, kteří ukázali opět svojí sílu i to, že jejich vítězství nad Finy nebyla náhoda. V dnešním odpoledním zápase porazili Dánové tým USA v prodloužení 2:1 a stali se tak prvním osmifinalistou turnaje.
Spojené státy tak musí porazit Finsko, aby mohli pomýšlet na osmifinále.

V druhém odpoledním zápase si zajistli postup ze skupiny svojí druhou výhrou hokejisté Švýcarska, kteří porazili Itálii 3:0. Švýcaři přestříleli soupeře 52:15 a potvrdili tak svoji roli favorita v tomto zápase. Bližší informace o zápase si můžete přečíst na ČTK.

V prvním večerním zápase v Mannheimu se utkaly týmy Lotyšska a Kanady. Ta musela nastoupit bez svého zraněného kapitána Ryana Smythe, jehož další start na mistrovství je ohrožen kvůli zranění kolena. Zápas byl exhibicí hokejistů javorového listu a zvítězili 6:1, když třetí třetinu dohrávali v tréninkovém tempu. Jejich postup do osmifinále je tak již jistý. Více na iDnes.cz.

V posledním dnešním zápase museli Finové porazit domácí Německo, aby si tak nezkomplikovali situaci ve skupině. To se jim nakonec podařilo a zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 1:0, když se trefil ve 26. minutě Immonen.

Reportáže ze zapásů USA vs Dánsko a Finsko vs Německo na iDnes.cz.

Zpět na seznam aktualit


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa