Druhý zápas Českého týmu skončil ostudou | Fanděte Česku na MS v hokeji 2010!

Zpravodajství z MS

Druhý zápas Českého týmu skončil ostudou

12. 5. 2010

Druhý zápas Českého týmu skončil ostudouZdroj: iihf.com

V zápase s Nory jsme byli opět jasným favoritem a zápas měl být další možností se sehrát, utkání však skončilo debaklem a prohrou 2:3, když jediné dva góly vstřelil veterán Jaromír Jágr. Z 26 mezistátních utkání Češi ani jednou neprohráli, a tak je pro Nory toto vítěžství historickým úspěchem.

Naše reprezentace vstoupila do zápasu aktivně a hrálo se převážně ve třetině soupěře, ale díky chybám v defensivě se Norsko začalo dostávat do šancí, z nichž jednu využil osamocený Zuccarello Aasen a prostřelil Pavelce z mezikruží. Česko skórovalo až ve druhé třetině, kdy se v přesilovce 5 na 3 prosadil Jágr. Bohužel Norsko odpovědělo rychlým gólem – střelu od modré tečoval Lökken Östli a puk skončil za zády Pavelce. Český tým začal hrát opatrně, soupeře sice výrazně přestřílel (celkově byl poměr střel 46:15), avšak z gólu se opět radovali Norové, když ve 45 minutě z rychlého protiútoku skóroval Bastiansen. V 54 minutě sice Jágr opět snížil stav utkání, ale ani závěrečná power play gól nepřinesla. Po výhře Švédů nad Francií však má náš tým postup do osmifinále jistý. Podrobnou reportáž ze zápasu se můžete přečíst na idnes.

Prohra českého týmu rozvířila debaty o úrovni a kvalitě hráčů, kritika se snesla jak na trenéra Růžičku, tak na hráče z NHL, kteří odmítli reprezentovat. Zhodnocení zápasu Vladimírem Růžičkou si můžete přečíst v samostatném článku na idnes.cz.

Nový trenér české reprezentace, který převezme vedení českých hokejistů po Růžičkovi, Alois Hadamczik, byl také velice nespokojen s výkonem hráčů a jejich malým nasazením pro hru. V rozhovoru tak vyzdvihl jen výkon Jágra a Pavelce.

Jindy málo sdílný Jaromír Jágr poskytl po zápase s Norskem rozhovor novinářům, v němž zpytoval svědomí hráčů z NHL, kteří odmítli reprezentovat Česko na mistrovství světa.

Další zápas náš tým čeká ve čtvrtek ve 20:15 proti Švédsku.