Zpravodajství z MS

Generálka na MS dopadla vítězně, hokejisté tak věří v medaili

7. 5. 2010

 Jaromír Jágr

Včerejší poslední šance pro sehrání celého týmu dopadla vítězně – čeští hokejisté porazili tým Běloruska 5:2. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale zlom nastal ve třetí třetině, kdy náš tým nasázel soupeři 4 góly a jasně tak zvítězil.

Do pražské O2 Areny přišlo téměr 8 tisíc diváků, kteří nadšeně tleskali nejen celému týmu, ale především nejvetší české hvězdě, Jaromíru Jágrovi, který sice vyšel gólově naprázdno, ale předvedl několik skvělých přihrávek na své spoluhráče z útoku, Červenku a Rolinka.

Skóre otevřel ve druhé třetině Marek Kvapil, dále za český tým skórovali 2x Hubáček, Krstev a Červenka. V bráně se představila jednička týmu, Tomáš Vokoun. Vokoun chytal po delší době a dostává se tak do zápasového tempa – v zápase předvedl několik skvělých zákroků, jiné však byly nejisté a navíc inkasoval i jeden laciný gól z rohu hřiště. Kdo z brankářů tak nastoupí v úvodním zápase naší reprezentace proti Francii, je ve hvězdách – trenér Růžička zvažuje i variantu s Ondřejem Pavelcem, který odchytal skvěle Švédské hry.

Na šampionát s týmem odjíždí všech 28 hokejistů, kteří absolvovali přípravu, i když na soupisce může být pouze 25 hráčů. Trenér Růžička totiž příliš nevěří v případné posily z NHL, v úvahu přichází pouze obránce Lukáš Krajčík, jehož Philadelphie prohrává v semifinále již 0:3 na zápasy. Jen teoretická šance je u útočníka Vladimíra Sobotky, ten však s Bostonem nejspíše míří do finále playoff. Pravděpodobný je spíše start Tomáše Plekance, kterého by Růžička v týmu rád uvítal.

Česká reprezentace dnes ráno odletěla do Německa. Z hokejistů sálal optimismus a hráči si věří. Brankář Pavelec vybízí ostatní k sebevědomí, že tým jede pro vítězství.

Zpět na seznam aktualit


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa