Zpravodajství z MS

Národní tým zvládl zápas s Lotyšskem

18. 5. 2010

Čeští hokejisté zvládli klíčové utkání pro postup do čtvrtfinále, když porazili Lotyšsko 3:1. Pro postup mezi nejlepších 8 týmů musí získat alespoň bod v zápase s Kanadou.
Důležitost zápasu byla znát na výkonu hráčů, chyběla přesnost a Lotyši skvěle bránili. Navíc je držel brankář Masalskis. Naši nevyužili již poněkolikáté přesilovku 5 na 3. Ve druhé třetině opět tým podržel kapitán Tomáš Rolinek, který ujel v oslabení a skóroval, přičemž se sám nepříjemně zranil o brankovou konstrukci. Kapitán českého týmu skóroval podruhé i ve 38. minutě. Drama v závěru utkání obstaral Pečura, ale pojistku našeho vítězství v té samé minutě zařídil slávistický Roman Červenka.
Více o informací o zápase se dočtete na serveru hokej.cz.
Tým se teď musí nachystat na úterní zápas s Kanadou, který se hraje v 16:15.

V dalším zápase zvítězili překvapivě Norové nad Švýcary 3:2, ale ani to již jejich postup do čtvrtfinále neohrozilo.
Naši slovenští sousedi prohráli s Finy 5:2, a tak musí o postup do čtvrfinále bojovat v souboji s Němci.
Ve večerním utkání porazilo Bělorusko Dánsko 2:1, ale i tak Dánové postupují.
Více o dnešních zápasech se dočtete v reportáži na hokej.cz.