Zpravodajství z MS

První kolo osmifinálových zápasů

15. 5. 2010

O další šok se postarali hokejisté Dánska, když znemožnili Slovenský výběr, který deklasovali 6:0. To se jim povedlo již v prvních 14 minutách zápasu. Pro postup do čtvrfinále jim stačí jen bod.

V druhém odpoledním zápase rozdrtila Kanada Norsko vysoko 12:1. Pokořitel českého týmu vstoupil do zápasu prvním gólem, ale to bylo již vše. Hattrick zaznamenal devatináctiletý Tavares a zachytal si v průběhu zápasu i druhý brankář Johnson.

Bodoval i tým Finska, i když se prosadil až ve druhé třetině při přesilovce, celkově tak zvítězili nad Běloruskem 2:0. Bělorusové se pokusili v závěru o power play, ale na celkovém výsledku již nic nezměnili.

V naší skupině odehráli svůj zápas Švédové proti Lotyšům. Švédové po první třetině vedli 3:1, kdy dvakrát skóroval Nylander. Lotyši snížili na rozdíl gólu, ale vítězství pojistil dvě minuty před koncem Martensson a seveřané tak zvítězili 4:2.

Podrobné reportáže o utkání Slováků a Finů si můžete přečíst na iDnes.cz. Zpravodajství ze zápasu Kanady a Švédska najdete v podrobné reportáži téže na iDnes.cz.

Zpět na seznam aktualit


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa