Zpravodajství z MS

Hokejová sestava na MS 2010

3.5.2010

 Jaromír Jágr Zdroj: cs.wikipedia.org

2. května 2010 odehráli Čeští hokejisté poslední turnaj před Mistrovstvím světa, a to Švédské hry, které zakončili vítětzstvím, když otočili zápas s Rusy a zvítězili 4:2.

Českému týmu se na hrách poměrně dařilo, prohrál pouze s Finy a tak díky nepříznivému skóre obsadili druhé místo v turnaji právě za Finským výběrem.

Tým tak měl poslední možnost se sehrát před Světovým šampionátem, zachytat si mohli i oba reprezentační brankáři, jak jednička českého týmu Tomáš Vokoun, tak nováček naší reprezentace, dvaadvacetiletý gólman Atlanty Ondřej Pavelec, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, což potěšilo trenéra Vladimíra Růžičku i české fanoušky.

Tím bohužel dobré zprávy pro reprezentačního kouče končí – Růžičkovi se omluvilo z účasti 25 hráčů ze zámořské NHL, včetně kapitána z Olympiády, Patrika Eliáše. Kapitánské Céčko po něm převezme Tomáš Rolinek.

Několik hráčů bylo nuceno odříct účast ze zdravotních důvodů, např. obránci Marek Židlický, Jan Hejda a Filip Kuba, či útočníci Milan Hejduk, Petr Průcha nebo Václav Prospal.

Český tým tak pravděpodobně odehraje turnaj Mistrovství světa v téměr stejné sestavě jako Švédské hry ve Stockholmu, kádr bude doplněn jen o tři hráče. Do sestavy přibudou kromě hvězdy našeho týmu Jaromíra Jágra také obránci Filip Novák a Michal Rozsíval z New Yorku Rangers.

V národním týmu tak dostanou šanci mladí a noví hráči, kteří budou mít možnost se seznámit s mezinárodním hokejem, především nováček v české sestavě, Jakub Voráček nebo Jakub Kašpar, kteří se předvedli několika pěknými brankami.

Aktuálně připadají v úvahu do sestavy Vladimíra Růžičky tedy tito hráči:

Brankáři:
Vokoun, Pavelec, Štěpánek
Útočníci:
Voráček, Červenka, Klepiš, Kvapil, Marek, Rolinek, Kašpar, Vampola, Novotný, Gulaš, M. Růžička, Koukal, Hubáček, Kovář, Jágr
Obránci:
Rozsíval, Čáslava, Rachůnek, Němec, Blaťák, Krstev, Gřegořek, Barinka, Mojžíš, Novák

Přesná sestava bude známa těsně před začátkem šampionátu.

Český tým se předvede českým fanouškům ještě jednou před Mistrovstvím světa, a to ve čtvrtek 6. 5. 2010 v pražské O2 Areně v přípravném zápase proti Bělorusku.

Zpět na seznam aktualit


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa