Zpravodajství z MS

Zajímavosti před semifinále se Švédskem

22. 5. 2010

Ve vydařeném čtvrtfinále proti Finsku, kdy náš tým vyhrál až na nájezdy 2:1, se blýskl skvělým výkonem útočník Omsku Jakub Klepiš. Zařídil vyrovnávací gól na 1:1 v přesilovce, která přišla po faulu na něho a v zápase dokonce trefil i tyč. Šikovný útočník tak věří v další úspěch reprezentace a delší setrvání v turnaji. I proto, že v semifinále nás čeká tým Švédska, kterého jsme na turnaji již porazili.
Rozhovor s Jakubem Klepišem si můžete přečist v článku na iDnes.cz.

Brankář týmu Tomáš Vokoun vidí sílu českého týmu v tom, že již dvakrát na turnaji přežil vlastní smrt. Poprvé při zápase s Lotyšskem, kdy hrozilo ostudné nepostoupení ze skupiny. Podruhé v zápase s Kanadou, kdy mužstvo potřebovalo získat alespoň bod a nakonec vyhrálo 3:2. Ve čtvrtfinále proti Finům Vokoun podržel tým 29 zákroky, z nichž inkasoval pouze jednou v základní hrací době. Zhodnocení Tomáše Vokouna  přináší reportáž na serveru ČTK.

Reprezentanti po zápase relaxovali a odpočívali. Většina hráčů vynechala i dnešní snídani a dorazila až na oběd. Odpoledne hráče čekal trénink. Na rozbruslení před zápasem už nebude čas - utkání totiž zítra začíná už ve 14:00. Jako bonus pro hráče je na dnešek naplánováno setkání s rodinami a přítelkyněmi - jako již bývá tradicí po vyhraném čtvrfinále. Více informací o událostech dnešního dne v reportáži od zvláštního zpravodaje přímo z Kolína na hokej.cz

Držíme našim hokejistům palce, cenný kov by byl určitým zadostiučiněním pro podceňovaný tým kouče Růžičky, který dostal desítky omluvenek od hráčů z NHL a na šampionát tak vybral mladé hráče, většinu z nich bez zkušeností s mezinárodním hokejem. Hráči však srdnatě bojují a tak nezbývá než jim dál přát štěstí a doufat, že do příštích let i ostatní hokejisté změní přístup k reprezentaci. Čeští fanoušci by to jistě uvítali obzvlášt pro mistrovství v roce 2015, které bude hostit Praha a Ostrava. Více o Mistrovství světa v Česku na portálu iDnes.cz.

Zpět na seznam aktualit


Rozpisy zápasů

Podívejte se na tabulky skupin a kdo a kdy bude na mistrovství světa hrát.

» více o zápasech

Sestava pro MS

Představení hráčů, kteří budou hrát za český tým.

» více o sestavě

Čas vysílání v TV

Seznam přímých přenosů ve vysílání České televize.

» více o vysílání


Aktuality z MS v hokeji 2010

Každý den pro Vás připravujeme přehled toho nejzajímavějšího z Mistrovství světa v hokeji 2010.

» více ze zpravodajství

Mistovství světa v hokeji 2010

74. ročník Mistrovství světa v ledním hokeji bude probíhat ve dnech 7.–23. května 2010 v německých městech Kolín nad Rýnem a Mannheim

» více o mistrovství světa